Ing. Michaela Skalníková

Po studiu Mezinárodního obchodu, politiky a diplomacie na VŠE pracovala 13 let v oblasti zahraničního i domácího obchodu, v rodinných firmách, v menší korporaci, i ve start-upu.

Byla spoluzakládající členkou Fóra pro klientský přístup (CX Forum). V době, kdy se věnovala svým dvěma malým dětem, si plnila sen o zdravém mléčném baru a provozovala pop-up kavárnu a catering, zhotovovala zdravé dobroty dle svých originálních receptur.

To ji posunulo dál v oblasti zdravého životního stylu a spolu s dalšími založila v roce 2016 My Refresh s.r.o., která jako první přinášela téma wellbeing v práci do firem, pomáhala otevírat témata jako duševní zdraví a prevence vyhoření v práci.

Téma udržitelnosti, wellbeing a “wellbeing for all” postupně naplňuje, což se promítá v komunitních a občanských aktivitách (např. je jednou ze členek spolku ÚJEZD.KOM), na jaře 2018 iniciovala vznik skupiny, která kandidovala v témž roce v komunálních volbách jako Piráti a STAN pro ÚJEZD, resp. jako ÚJEZD ŽIJE  v roce 2022. Je aktivní absolventkou výběrového programu Nadace Via “Nebojme se komunální politiky” a přispívá k sousedskému životu v MČ Praha 21 – spoluorganizací tradičního Masopustu v Sibřině či jako členka klánovického ochotnického divadelního souboru.

Po realizaci konference (R)Evoluce v organizacích v roce 2019 byla zakládající členkou Evolucia, které se věnuje podpoře nových kvalit spolupráce, kultury a sebeřízení v organizacích.

V posledních třech letech čerpá know how zejména zapojením do aktivit a Hubů kolem Presencing Institute, zajímá se o téma nového paradigmatu, regenerativního leadershipu, osobnostního rozvoje, evolučních metod spolupráce a integrálního projektového designu, fungování komunit, inovativní vzdělávání. Od roku 2022 je součástí tvůrčího týmu platformy holistického vzdělávání nextRenaissance.

Od listopadu 2022 se rozhodla vyslyšet volání a prozkoumat, jak zavést Futures Literacy do českého vzdělávacího systému a potažmo do české společnosti. Podniká v této oblasti první kroky, samostatně i společně, např. s Petrem Fridrichem.

Vice na jejím profilu: https://www.linkedin.com/in/skalnikova/

Mgr. Petr Fridrich – průvodce budoucnostmi

Vystudoval magisterský obor Andragogika a personální řízení na FF UK. V oblasti práce s lidmi nejdéle pracoval jako specialista a manažer např. jako vedoucí personálního oddělení, lektor, manažer vzdělávání a konzultant organizačního rozvoje. Má však i zkušenosti v různých rolích z oblasti kulturních projektů. Známý je jako „smícholog“ a řečník k tématům duševního zdraví a je zakladatelem populárně-vědecké stand-up comedy show Nudná konference.

Jako občanský hodnotitel projektů spolupracuje s mezinárodním think-tankem Innovation in Politics. V Česku spoluzaložil platformu pro rozvoj Inner Development Goals a zakládá platformu pro rozvoj Wellbeing Economy v ČR. Je členem platformy Longevity Forum, jejímž cílem je popularizovat strategie zvládnutí stárnutí populace a budoucnosti zdraví.

V posledních 15 letech pracoval jako výzkumník a manažer obchodního rozvoje marketingových a mediálních projektů ve výzkumné agentuře a později jako nezávislý konzultant. Zajímají ho inovace, příčné myšlení, komplexita změn, strategie předjímání budoucnosti, plánování scénářů, generování nápadů a vhledů a další související témata. Také je členem mnoha mezinárodních komunit, které se těmto tématům věnují. 

Od jara 2020 se aktivně zapojil do celosvětového rozvoje aktivit a komunit kolem Futures Literacy, Futures Intelligence a Futures Foresight a v lednu 2022 absolvoval seminář pro facilitátory Futures Literacy LAB, který pořádá UNESCO ve spolupráci s holandskou univerzitou v Groningenu. Společně s Míšou Skalníkovou zakládají spolek pro rozvoj Futures Literacy v České republice, jehož cílem je integrovat tuto kompetenci do systému vzdělávání.

Více na jeho profilu: https://www.linkedin.com/in/petrfridrich/